Strony

Help...Są takie wyrażenia, które po prostu mówią POMOCY, a które nie każdy potrafi odczytać.
Jak często słyszymy od przyjaciół/znajomych/obcych :"Jest w porządku" albo "Nic mi nie jest"?A tak naprawdę osoba to mówiąca myśli o czymś zgoła innym. Nie jest w porządku, ale sobie poradzę <bez ciebie>. Najważniejsze jest zrozumienie kiedy ktoś mówi to poważnie, a kiedy żeby zwrócić uwagę na swój problem- a właśnie to sprawia największe trudności. No dobra, jeśli znasz kogoś, na przykład od dziecka, to od razu wiesz o co c'mon, ale czasami trzeba dojrzeć do poznania drugiej osoby i nauczyć się rozpoznawać znaczenia słów. By wiedzieć kiedy trzeba zareagować, czy interweniować.
Bo czasami jest tak, że nasz mózg dobrze nie pracuje, mamy gorszy dzień/tydzień/miesiąc, ale nie mamy problemów typu życie-śmierć. Żeby się otrząsnąć potrzebujemy jedynie czasu i odpoczynku. I tutaj wchodzi znienawidzona prze mnie fraza: Wszystko będzie dobrze. Po prostu nienawidzę tego słyszeć, a jeszcze bardziej denerwuje mnie gdy muszę to komuś powiedzieć, bo wiem, że to nic nie daje i tylko może bardziej nas zdołować. A jednak to mówię, bo są czasami takie sytuacje gdy nic innego nie przychodzi ci do głowy, przez co jeszcze się na siebie wkurzasz. Chcesz pomóc, powiedzieć coś mądrego, znaczącego, podnoszącego na duchu, a z ust wychodzi ci fraza-katastrofa.
Jednak ja też tak mam, takie dni/fazy/okersy, i wtedy nie potrzebuję by ktoś mi powiedział Wait and see lub Everything's going to be fine.
Potrzebuje osoby, która postawiłaby mnie do pionu i powiedziała żebym w końcu przestała jęczeć i marudzić bo mi życie ucieknie. Żebym w końcu pozbierała się do "kupy". Może przy tym również wstrząsnąć mną w inny sposób, najważniejszy jest szok i takie osoby.
... I need somebody.
TO DO IT!
TO MAKE IT!


8 komentarzy:

 1. Bardzo często mówimy, że 'jest dobrze', mimo, że nie jest .... Ja nauczyłam się rozpoznawać, widzę po ludziach ich emocje. Często mimo tego, że są uśmiechnięci z ruchu ich ciała można zobaczyć jak tak na prawdę się czują !
  "Wszystko będzie dobrze" - kiedyś nawet pisałam o tym notkę. Licząc od najnowszej chyba czwarta wstecz. Jeśli masz ochotę zobaczyć co ja sądzę na ten temat. Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Emocje i zachowanie mogą zdradzić każdego człowieka ^.^

  Gonna see it :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie komentarze zatwierdzam... Tylko po prostu strasznie dużo mi się ich nazbierało i nie wyrabiam już z czytaniem ich i odpisywaniem. (+ do tego doszedł ask, gdzie mam trochę pytań na które muszę odpowiedzieć; photoblog o którego też muszę jakoś zadbać i oczywiście życie prywatne). Ale teraz mam 3 dni wolnego i obiecuję że wszystkie moje zaległości nadrobię ;3

  OdpowiedzUsuń
 4. chciałabym umieć pisać tak jak ty.. to tak wciąga.. <3 zazdroszczę <3 i zajebisty blog <3
  i giff <333
  http://martynka-stylowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękujemy <3

  Szczerze, nawet nie wiesz jak mi miło czytając taki komentarz ^.^

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy blog:) Pisz dalej, bo dobrze ci idzie.

  OdpowiedzUsuń